Jakie zastosowanie ma kwas alfa liponowy?

Kwas alfa-liponowy (ALA), znany również jako kwas tiooktanowy, jest substancją podobną w zakresie do witaminy

Kwas alfa-liponowy (ALA), znany również jako kwas tiooktanowy, jest substancją podobną w zakresie do witaminy. Jego dobrą cechą jest rozpuszczalność w wodzie oraz olejach, co w wielkiej mierze determinuje jego działanie oraz wykorzystanie. Jest on produkowany w małych dawkach poprzez organizm i jest w pewnych artykułach jadalnych. W organizmie pełni dwie podstawowe prace. Po pierwsze jest dużym przeciwutleniaczem uspokajającym oraz zmniejszającym szkody wykonywane poprzez wpływ wolnych rodników, natomiast po drugie bierze udział w metabolizmie jedzonych posiłków, pomagając przekształcać je w siłę.

Kwas alfa liponowy – ALA

Kwas alfa liponowy w skrócie określana ALA (https://www.bee.pl/g-g-kwas-alfa-liponowy-i-acetyl-l-karnityna-60-kapsulek_p996695.html) jest jeszcze powszechniejszy ze względu na własne dobre działanie na własny organizm. Każdy kto trenuje lub chce się po prostu zdrowo odżywiać poszukuje ciekawostek oraz nowości ze świata dietetycznego. ALA jest niezwykle skutecznym przeciwutleniaczem, co znaczy, iż niszczy wolne rodniki tlenowe, jakie odpowiedzialne są pomiędzy innymi za zmęczenie i występowanie komórek rakowych. W naturze kwas tenże jest w każdej żywej komórce.

Jak działa kwas alfa-liponowy?

Kwas alfa-liponowy jest określany królem antyoksydantów. Jako doskonały „zmiatacz” wolnych rodników może być wykorzystywany nie jedynie przy cukrzycy, niemniej to cukrzycy odnoszą największe zalety z jego użytkowania. Natomiast wynika to z faktu, iż kwas alfa-liponowy ma zarówno działanie przeciwcukrzycowe, jak również przeciwutleniające. Udowodniono, iż zmniejsza on natężenie niekorzystnych triacylogliceroli w komórkach beta trzustki, natomiast również hamuje mineralizację insuliny i poprawia insulinowrażliwość u cierpiących na cukrzycę rodzaju 2.

Zdrowe serce

Jak wiadomo, każdy trening wysiłkowy wymaga właściwego przygotowania. Serce, jakie pracuje bardzo dynamicznie podczas naszej aktywności na siłowni, potrzebuje oparcia, by dobrze błyskawicznie przelewać krew. Kwas alfa-liponowy zabezpiecza naczynia krwionośne, pomagając ich umiejętność relaksowania się. Przez owe wartości zmniejsza ciśnienie arterialne, obniża zagrożenie zawału serca i wylewu. Zapobiega również składaniu się blaszek miażdżycowych, wywołujących zwężenie tętnic oraz w rezultacie arteriosklerozę.

Kwas alfa liponowy natomiast cukrzyca oraz odchudzanie

Kwas alfa liponowy bierze on udział w metabolizmie, natomiast konkretnie przyspiesza transformację zjedzonego posiłku w siłę. Równocześnie zmniejsza apetyt. Efektywnie również obniża zawartość cukru we krwi i poprawia nadwrażliwość komórek na insulinę. Działanie to wykorzystuje się w odchudzaniu, jednak także w dolegliwości, jaką jest cukrzyca i w jej powikłaniach. U diabetyków dostrzega się mały poziom kwasu alfa liponowego, co służy zniszczeniom tkanek poprzez glukozę.

Woman obraz autorstwa freepik - www.freepik.com